استفاده از ظرفیت وکلای دادگستری برای حفاظت از منابع طبیعی
1399/10/21

سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور برای حفظ حقوق منابع طبیعی و انفال از ظرفیت تخصصی جامعه حقوقدانان و وکلا و کارشناسان رسمی دادگستری استفاده می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور، رضا افلاطونی معاون حفاظت و امور اراضی سازمان جنگل‌ها صبح امروز با علی بهادری جهرمی رئیس مرکز وکلا و کارشناسان قوه قضائیه برای تدوین تفاهمنامه همکاری مشترک این مرکز با سازمان جنگل‌ها جلسه هم‌اندیشی برگزار و موضوع حمایت و صیانت حقوقی از منابع ملی و ثروت های عمومی در دستور کار طرفین قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، با توجه به تشکیل سالانه 25 هزار پرونده منابع طبیعی در دستگاه قضایی کشور و حساسیت حفاظت از انفال و رسالت دستگاه‌های مربوطه در جهت تلاش برای ارتقای حفاظت از منابع طبیعی، تنظیم یک تفاهمنامه همکاری مشترک و استفاده از وکلای بومی هر شهرستان توسط مرکز وکلا و کارشناسان قوه قضائیه در سطح کشور و همکاری با مجموعه حقوقی منابع طبیعی مورد مذاکره طرفین قرار گرفت.

در این دیدار طرفین به استفاده از ظرفیت وکلا و کارشناسان مرکز در امر حفاظت از انفال با بهره‌گیری از حق‌الوکاله موضوع احکام صادره به نفع منابع طبیعی بدون پرداخت حق الوکاله و تعمیم به هزینه های کارشناسی تاکید کردند.

شایان ذکر است؛ در نشست معاونت حفاظت و امور اراضی سازمان جنگل‌ها و رئیس مرکز وکلا و کارشناسان قوه قضائیه آقایان؛ قاسمی مدیرکل حقوق عامه دادستانی کل کشور، بزرگی معاونت حقوق عامه مرکز وکلا و عشرستاقی از دفتر حقوقی سازمان جنگل حضور داشتند.

تعداد مشاهده خبر1623 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal