اعلام دلایل افزایش قیمت تخم مرغ
1399/10/16

مدیرکل پشتیبانی امور دام تهران اعلام کرد: قیمت همه کالاها به تامین، توزیع و نظارت وابسته است که در زمینه تخم مرغ، مشکلی در تامین نداریم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی شرکت پشتیبانی امور دام کشور، سالمی در گفتگوی 18:30 با بیان این مطلب افزود: به دلیل شبکه توزیع سنتی امکان رصد و نظارت بر این کالا وجود ندارد، بنابراین شاهد تعدد واسطه‌ها هستیم و این امر به گرانی این محصول می‌انجامد.

وی با اشاره به اینکه سالانه یک میلیون و 20 هزار تن تخم مرغ تولید می‌شود که حدود 950 هزار تن آن در داخل کشور مصرف می‌شود، تاکید کرد: قیمت مصوب تخم مرغ برای مصرف کننده 32 هزار تومان است، اما در عمل، حدود 36 هزار تومان فروخته می‌شود.

مدیرکل پشتیبانی امور دام تهران ادامه داد: تخم مرغ‌هایی که بیشتر از این نرخ فروخته می‌شود، بسته بندی می‌شوند و به علت هزینه های بسته بندی با قیمت بالاتری فروخته می شود.

وی ادامه داد: عرضه گسترده تخم مرغ را چند روزی است که شروع کردیم و تلاش داریم قیمت این محصول را همچون مرغ بشکنیم.

سالمی افزود: برای ترمیم شبکه توزیع اقداماتی در دستور کار است و به همین منظور سردخانه تهرانپارس را به محل نگهداری و توزیع تخم مرغ اختصاص دادیم.

وی در پایان با بیان اینکه کمبودی در این زمینه وجود ندارد خاطرنشان کرد: با عرضه گسترده تخم مرغ در میادین میوه و تره‌بار و سایر فروشگاه‌های زنجیره‌ای در روز‌های آینده شاهد کاهش قیمت در فروشگاه‌های مواد غذایی و کف شهر خواهیم بود.

تعداد مشاهده خبر1910 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal