واگذاری صدها هکتار از اراضی دولتی به فارغ‌التحصیلان رشته‌های کشاورزی و بومیان محروم استان ایلام
مدیر امور اراضی استان ایلام از واگذاری یکهزار و 128 هکتار از اراضی دولتی به فارغ‌التحصیلان رشته‌های کشاورزی و بومیان محروم استان خبر داد.
1399/10/23

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی مدیریت امور اراضی استان ایلام، یاسین علی حسینی در جلسه کمیسیون تبصره یک ماده یک قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها اعلام کرد: این جلسه به‌منظور بررسی درخواست‌های متقاضیان اجرای طرحها اعم از صنعتی،کشاورزی، زیربخش کشاورزی، گردشگری، منازل مسکونی روستایی و ... تشکیل شد.

 وی اضافه کرد: پس از بررسی، تصمیماتی منطبق بر مبانی قانون در مورد 13 پرونده مطروحه اتخاذ شد که منجر به موافقت با 12 پرونده شد و همچنین یک پرونده جهت بررسی مجدد به مدیریت امور اراضی ارجاع داده شد.

یاسین علی حسینی گفت: این مدیریت به‌منظور اجرای طرح مقام معظم رهبری(مدظله العالی) مبنی بر احیاء 50 هزار هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان دهلران و ایجاد بستر مناسب برای استفاده بهینه از اراضی دولتی، اقدام به واگذاری یکهزار و 128 هکتار از اراضی دولتی به دو شرکت تعاونی متشکل از فارغ‌التحصیلان رشته‌های کشاورزی و بومیان محروم منطقه کرده است.

 وی افزود: این واگذاری پس از احراز واجد شرایط بودن افراد و در جهت انجام اهداف طرح مذکور با اعتقاد راسخ به تأمین معیشت روستاییان محروم منطقه و با استفاده از توان علمی فارغ‌التحصیلان بخش کشاورزی در چارچوب قوانین ومقررات موضوعه در قالب دستورالعمل‌های ابلاغی از سوی سازمان متبوع با همکاری دیگر دستگاه‌های مرتبط صورت گرفته است.

علی حسینی اضافه کرد: در مرحله اول 520 هکتار به شرکت تعاونی تولید همیاران فکه با 110 عضو جهت اجرای طرح زراعت با اشتغالزایی مستقیم برای110 نفر وهمچنین 608 هکتار به شرکت سهامی زراعی فارغ‌التحصیلان کشاورزی شهرستان دهلران با 166 عضو جهت اجرای طرح زراعت با اشتغالزایی مستقیم برای 166 نفر واگذار شده است.

 مدیر امور اراضی استان ایلام در پایان خاطر نشان کرد: به‌منظور برخورداری سایر افراد واجد شرایط، مقدمات استعدادیابی اراضی جهت واگذاری زمین در سایر شهرستان‌ها نیز در دست بررسی و اقدام است.

تعداد مشاهده خبر1468 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal