جایگاه عشایر در برنامه هفتم و بودجه 1400 تقویت می شود
1399/10/29

عضو هیات رئیسه مجلس و رئیس فراکسیون عشایری گفت: جایگاه عشایر در برنامه هفتم توسعه کشور و بودجه سال آینده پررنگ تر از سال های گذشته خواهد بود. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، علی کریمی فیروزجایی با بیان این مطلب، افزود: مجلس یازدهم حل مشکلات عشایر را در اولویت قرار داده و در بودجه 1400 و برنامه هفتم، جایگاه عشایر در برنامه ها و الگوهای پایدار توسعه تقویت خواهد شد.

این عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت توجه به عشایر، اعلام کرد: برای بودجه سال آینده در خصوص احیای ایلراه ها و تقویت راه های عشایری، ایجاد ردیف مستقل با 50میلیارد تومان اعتبار پیشنهاد شده است.

وی افزود: برنامه ریزی برای تامین آب سالم و بهداشتی و تقویت زیرساخت های آموزشی و بهداشتی جامعه عشایری ضروری است و در قانون بودجه برای آبرسانی، ساخت مدارس و راه اندازی خانه های بهداشت در مناطق عشایری اعتباراتی پیش بینی شده است.

کریمی فیروزجایی با اشاره به نیازهای فراوان عشایر به امکانات و خدمات، تاکید کرد: تاسیس مجمع خیرین عشایری، یاریگر دولت در فراهم سازی امکانات بهتر برای قشر عشایر است.

رئیس فراکسیون عشایری و نماینده مردم بابل در مجلس توانمندی های اقتصادی عشایر را یادآورشد و گفت: قابلیت‌های منحصر بفرد عشایر در تامین 25درصدی پروتئین و مواد گوشتی کشور باید در تکمیل زنجیره غذایی و تحقق اقتصاد مقاومتی لحاظ شود.

دبیرکل جامعه اسلامی فرهنگیان در ادامه تقویت امور فرهنگی عشایر را اولویت دیگر عنوان کرد و گفت: نیازهای فرهنگی جامعه عشایری با توجه به شرایط زیست آنان متفاوت و فزاینده است و ضرورت پایبندی دولت به تکالیف قانونی در ارتباط با عشایر و رفع کمبودهای این جامعه توسط مسئولان، تکلیف قانونی است.

کریمی فیروزجایی عشایر را مردمی نجیب، پویا و کم توقع ترین قشر جامعه عنوان کرد و با اشاره به مسائل معیشتی و تنگناهای اقتصادی عشایر، اظهار داشت: سازمان امور عشایر و وزارت جهاد کشاورزی به عنوان متولی اصلی عشایر باید گام های قوی تری در این ارتباط بردارند.

تعداد مشاهده خبر617 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal